Archív


Ak som rasista, tak ma zavrite!

Je už takým zvykom, že ak ľudia nevedia oponovať a nevedia nájsť argumenty, tak onálepkujú ľudí rôznymi prívlastkami (fašista, nacista, extrémista). Na to by som sa teraz nesústredil. Chcem aj pomocou tohto blogu zistiť, či som rasista. A myslím si, že veľa z vás sa v tomto blogu nájde.

Rómovia

Mnohí ma považujú za rasistu, pretože dávam na sociálnu sieť znepokojené statusy a komentáre k Rómom. Nuž, musím povedať, že mám aj medzi svojimi priateľmi alebo osobne poznám Rómov a nemám s nimi najmenší problém. Vždy som hovoril, že netreba všetkých hádzať do jedného vreca, nie všetci sú takí istí a veľa z nich dosiahlo v živote také veci, čo veľa ľudí z ,,bielej majority" nikdy nedokáže. No, ak sa ukáže, že Rómovia zneužívajú sociálny systém, niekoho zlinčujú, podpália si byty/domy, robia neporiadok, tak na to proste poukážem. Ak toto isté urobí človek z ,,bielej majority", tak na to poukážem tiež, môžem uviesť príklad. V našom projekte STOP Týraniu!!!, sme mali desiatky podnetov na týranie, či už ženy alebo dieťaťa. Ani v jednom prípade však nešlo o týranie v rómskej domácnosti. A informoval som o tom. Som rasista preto, že nazvem niekoho cigáňom? Veľká časť z tejto komunity sa k pomenovaniu cigáň hlási a sú na to hrdí!

Čierna rasa

Taktiež som dal veľa statusov a článkov hlavne na tému: ,,Migranti". Nikde, opakujem, nikde som nikdy nepovedal reči typu: nech zomrú, nech sa utopia, zastrelte ich a pod. Každá rasa je významná. Ale, musíme si uvedomiť, že nemáme rovnaké kultúry a niektoré veci spolu nikdy nebudú žiť v symbióze. Poznám osobne ľudí aj tejto rasy a sú to super ľudia, vzdelaní stredoškolskí učitelia a vysokoškolský profesor. Keď ale vidím, že sa pomáha ľuďom, ktorí majú vo vrecku 3000€, Iphone a nie sú spokojní s pomocou, ktorú im krajina poskytne a naši ľudia sa hádžu pod vlaky, dôchodcovia sa rozhodujú, či si kúpiť rožky alebo lieky, tak ma to proste vie najedovať a musím sa k tomu vyjadriť. Nikomu som nikdy neobmedzoval slobodu žitia, nikomu som nikdy neobmedzoval slobodu slova a prejavu, či náboženstva. A nikdy tak robiť nebudem. Ale, nikdy sa nebudem skrývať za niečo, čo nie som.

Takže, ak po prečítaní tohto článku máte pocit, že som rasista, tak ma zavrite!!!

Neuznávam žiadny systém alebo myšlienku, ktorá v minulosti, prítomnosti alebo v budúcnosti vraždila/vraždí/bude vraždiť ľudí na základe náboženstva/rasy.


Turecký pu(n)č na Rádiu Expres alebo povieš pravdu aj keď nechceš

Vždy, keď zomrie niekto, kto za nič nemôže, je to smutné. A tak isto mi je ľúto aj mŕtvych ľudí na nedokonalom prevrate v Turecku (podľa Kisku ostrov strability a prosperity). Je dôležité si položiť jednu otázku: ,,Kto na tom získa? Kto má niečo z toho, že zomierajú nevinní ľudia?" My, ľudia neveriaci tomuto prašivému systému, to samozrejme vieme. Nečakal by som nikdy, že odpoveď budem počuť v niektorom mainstreemovom objekte. Dnes som počúval Rádio Expres a dávali správy. Hovorili, koľko ľudí zomrelo pri tomto pokuse o prevrat a nejaké ďalšie detaily. Čo ale povedali potom ma ohromilo - povedali pravdu. Podľa mňa si to ani neuvedomili, ale už to bolo povedané. Budem parafrázovať ich slová: ,, Po neúspešnom pokuse o prevrat vzrástla dôvera a preferencie prezidentovi Turecka Erdoganovi. Na druhý deň vyšli desaťtisíce ľudí do ulíc vyjadriť podporu svojmu prezidentovi."

Skúsme sa zamyslieť nad tým, čo všetko robí Erdogan a turecká vláda. Zomierajú kvôli nim denno-denne nevinní ľudia, podporujú agresívnu americkú politiku a komunistickú Európsku úniu na čele s Nemeckom a Francúzskom. Čo potrebuje človek ako Erdogan viac v dnešnej dobe problémov s utečencami, ako podporu obyvateľov svojho štátu?? Už Vám to všetkým docháza? Ak nie, rozmýšlajte ďalej. Rozmýšlajte nad otázkou: ,, Kto na tom získa?" Odpoveď nájdete v mojom blogu, len pozorne čítajte a rozmýšlajte. A nebuďte ovce.


Keď si národniar, tak si Kotlebovec, nie? Nie! Som Magátovec!!

Keď sa dostala strana Kotleba - Ľudová strana Naše Slovensko do parlamentu, bol z toho veľký ošial. Musím povedať, že aj ja som bol rád, že sa tam dostala konečne strana, ktorá uznáva národné hodnoty a velebí národné osobnosti, ako: Štúr, Hlinka, Štefánik alebo Tiso. Taktiež, musím povedať, že sa mi tam, žiaľ, nedostal ani jeden človek, ktorého som krúžkoval. Krúžkoval som: Marián Magát, Marián Mišún, Jozef Koňa a Peter Hamala. Aj napriek tomu som bol hrdý, že som svojim hlasom posunul túto stranu do parlamentu. Ale, tu sa končí vychvalovanie a ide sa na to, o čom je tento blog.

Budem veľmi kritický. Nebude sa to páčiť hlavne členom a sympatizantom ĽSNS, ale mne je to fuk, pretože už to nemôžem počúvať, ani sa na to pozerať. Niektorí ľudia si myslia, že v národnom hnutí, tým že sa ĽSNS dostala do parlamentu, patrí práve iba ĽSNS. Nejako sa zabudlo na ostanté organizácie, hnutia, strany a komunity. Všade na sociálnych sieťach vidím: ,, Ja som Kotlebovec, ja som Kotlebovec." Pripadá mi to, ako keby si Kotleba vytvoril nejaký svoj ,,jungend", ako má Rudo Vasky - ,,Vaskyjugend". Neviem ľudia, či mu patríte alebo ste mu dali nejakú prísahu, že budem ctiť tvoje hodnoty, budem propagovať tvoje názory a ja som iba otrok, ktorý ťa bude počúvať. Vy ste ĽSNS-áci!!!

Veľa ľudí ma kritizuje za to, že kritizujem ĽSNS. Áno, kritizujem ho, pretože nie som, ako ich volič, spokojný s ich prácou, ktorú zatiaľ urobili. Je tam pár aktívnych ľudí, ktorí si zaslúžia ,,klobúk dole", ale ostatní? Kde ste? Čo robíte? Za čo Vás ľudia platia? Aby ste si tam užívali peniažky, ako ostatní štandardní politici? Na to som dal strane Kotleba - ĽSNS hlas? Chcel som zmenu, ale tá zatiaľ neprichádza a obávam sa, keď sa na to triezvo pozerám, že ani nepríde.

Ďalšia vec. Ako som hore spomínal, nejako zabudli, že nie sú tu iba oni. Keby nebolo ostatných strán, organizácií, komunít a hnutí, ĽSNS by sa tak ľahko nedostala na výslnie. Keby nebolo Mariána Magáta, tak by dostala strana o niekoľko tisíc hlasov menej vo voľbách, keďže za nich kandidoval. A teraz? Ani o neho nezakopnú. Tvária sa, že neexistuje. A to nie len on.

Ja si myslím, že politika, ktorú robí v dnešných dňoch ĽSNS, nie je dostačujúca na zmenu. Treba radikálnu politiku. Takú, ako robí napr. Marián Magát. A keď sa už hráme na nejaké označenia, tak ja hovorím, že som Magátovec, žiadny Kotlebovec. Bohužiaľ, môžte si za to len a len Vy. Samozrejme, už vidím tie poznámky: ,, A čo, keď nie si? Kto si ty, že by si ĽSNS pomohol?" Áno, nie som nikto známy a nejaký extra silný na to, ale to je dnes. Čo keď o pár rokov budem na takej úrovni ako niektorí? Potom si môžte bachať hlavy o steny, že ste si nestáli za tým, s čím ste išli do volieb a že ste nás sklamali.